Sprawy bieżące

Opublikowano 31-08-2019

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 2021

Dnia 3 czerwca 2021 obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ofiarę Mszy świętej podczas Sumy sprawował ks. Ryszard Kowalski, zaś w procesji do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła uczestniczyło trzech księży: Celebrans, ks. Wojciech Bisikiewicz oraz ks. proboszcz Andrzej Sulej. Przeżywanym chwilom dodawały wyrazu płatki kwiatów sypane przez bielanki przed Najświętszym Sakramentem i niesione chorągwie oraz wspaniała pogoda.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 04-06-2021

Nowa kostka przy kościele

Dnia 17 maja 2021 wznowione zostały prace przy układaniu granitowej kostki przy kościele. Zostały one wykonane bardzo sprawnie przez firmę Rob-Bruk Łyszkowski Robert z Mińska Mazowieckiego - zakończyły się już 21 maja. Ułożono dwieście dziesięć metrów kwadratowych kostki wzdłuż południowej elewacji świątyni i przed wejściem do zakrystii a przy ścianach powstała betonowa opaska z kamieni polnych.

Więcej zdjęć w dziale "galeria".

Opublikowano 23-05-2021

Pierwsza Komunia Święta 2021

Dnia 16 maja 2021 o godzinie 10:00 przeżywaliśmy z naszej parafii uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej przez piętnaścioro dzieci, które przygotowywały się na tę szczególną chwilę przez cały rok. Mszę św. wraz z ks. proboszczem Andrzejem Sulejem koncelebrował ks. Tomasz Jarzębski. Dzieci czynnie włączyły się w liturgię słowa oraz w procesję z darami. Na zakończenie każde z nich otrzymało z rąk ks. proboszcza chleb, aby zabrać go do domu i podzielić się nim z rodziną.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 19-05-2021

Ostatnie pożegnanie...

Dnia 5 maja 2021 o godzinie 15:00 w parafii św. Pawła Apostoła w Zakręcie pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na drogę do wieczności naszego dobrodzieja, ks. Sławomira Safadera, opłakanego strugami deszczu i naszymi łzami.

On chciał pomóc Jezusowi grzechy świata tego nieść
I sam przyrzekł Chrystusowi wieczną prawdę w sobie mieć.
Na zbolałe Twe ramiona, Jezu, on nałożył własny krzyż
I zrozumiał, że przez mękę trzeba iść.
Czy pomożesz, Synu Boga, do królestwa dziś mu wejść,
Bo przez życie trudna droga. Jezu pomóż mu tam przejść.

Świeć, Panie, nad jego duszą...

Transmisję Mszy św. pogrzebowej można obejrzeć pod adresem:
https://www.youtube.com/watch?v=uQfDwY7EovY

Opublikowano 05-05-2021

1 2 »
×