Sprawy bieżące

Uroczystości upamiętniające 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą”, przy naszej Świątyni, w Niedzielę 16.08.2020r od godz. 20.00.

I Komunia w 2021 roku w Naszej Świątyni 16 Maja

Opublikowano 31-08-2019

Zaproszenie na koncert

Opublikowano 10-08-2020

Realizacja projektu iluminacji świątyni

Dnia 28 lipca 2020 rozpoczęły się prace ziemne związane z realizacją projektu iluminacji świątyni. Pierwszy etap prac to rozprowadzanie pod ziemią rur w których będą umieszczone kable zasilające.

Opublikowano 31-07-2020

Odpust parafialny 2020

Dnia 26 VII 2020 na Sumie o godzinie 12:00 przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Mszy świętej przewodniczył ks. dr Kazimierz Kurek SDB. Wraz z nim liturgię sprawowali ks. proboszcz Andrzej Sulej oraz nasz rodak - ks. Tomasz Jarzębski. Celebrans wygłosił kazanie o znaczeniu wspólnoty budowanej poprzez pielęgnowanie tradycji i kultury oraz wierność zasadom chrześcijańskiego życia. Zwieńczeniem uroczystości było wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła uświetniona obecnością ks. dziekana Marka Kasprzaka, księży z parafii dekanatu siennickiego, druhów Ochotnicznych Straży Pożarnych oraz pań z Kół Gospodyń Wiejskich w strojach ludowych. Jako że Msza św. miała charakter dziękczynny także za sprawą osiemnastej rocznicy urodzin jednego z ministrantów - Rafała, po jej zakończeniu Jubilat rozdawał zebranym pamiątkowe obrazki. Wtórował mu ks. Kazimierz rozprowadzając broszury informacyjne Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Ostatni, choć nie sakralny, ale wpisany już w lokalny koloryt, akcent tego pięknego dnia stanowiły kramy na placu przed kościołem.

Opublikowano 27-07-2020

Pierwsza Komunia Święta 2020

Dnia 5 VII 2020, podczas Mszy św. o godzinie 10:00, przy pięknej pogodzie i po odpowiednim katechetycznym przygotowaniu, trzy dziewczynki i czterech chłopców po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa do swoich serc. Pierwszej Komunii Świętej udzielił ks. proboszcz Andrzej Sulej.

Fotorelacja wkrótce...

Opublikowano 06-07-2020