Odpust parafialny 2023

Dnia 23 VII 2023 obchodziliśmy odpust parafialny ku czci św. Anny. Uroczystą Sumę o 12:00 celebrował ks. dziekan Jerzy Danecki. Msza św. rozpoczęła się od poświęcenia i otwarcia dwóch zakończonych ostatnio inwestycji - kostki wokół kościoła i odrestaurowanego muru. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali zaangażowani w doprowadzenie tych dzieł do szczęśliwego finału Poseł Daniel Milewski, Radny Krzysztof Janicki, pan Wiesław Augustyniak oraz ksiądz dziekan i ksiądz proboszcz. W trakcie liturgii wiele było odniesień do naszej patronki: ornat, kazanie, litania, specjalna modlitwa. Dzisiejsze święto było także okazją do przekazania parafianom radosnej wiadomości, że parafia otrzymała dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w wysokości pięciuset tysięcy złotych na wykonanie ogrzewania w kościele. Symboliczny czek z tą kwotą być może nieprzypadkowo znalazł się pod obrazem św. Mikołaja - możliwe że i on miał w tym swój wkład... Zakończyliśmy tradycyjnie procesją z udziałem księży z dekanatu siennickiego.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 24-07-2023

Zaproszenie na koncert muzyki gospel

Opublikowano 11-07-2023

Poświęcenie i uruchomienie odrestaurowanego silnika młyńskiego

Dnia 2 VII 2023 o godzinie 12:30 miało miejsce poświęcenie zabytkowego silnika wspomagającego niegdyś pracę młyna wodnego przy niskim stanie wody. Przy okazji tego wydarzenia Wojciech Sikorski, były właściciel młyna, dokonał pierwszej oficjalnej prezentacji działania urządzenia. Obecny na uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Cegłów Marcin Uchman zapowiedział, że od tej pory silnik będzie się uruchamiał automatycznie, codziennie o godzinie 12:00, zaś dzierżawca młyna, Piotr Śliwiński, opowiedział o planach zagospodarowania odrestaurowanego budynku: w perspektywie roku przewidywane jest założenie w nim muzeum hydrotechniki z salką konferencyjną w przybudówce.

Silnik motorowy Deutz z 1933 roku został wydobyty z młyna 22 IX 2019, po czym trafił w ręce Zbigniewa Nowosielskiego ze Stoczka Łukowskiego, który jeszcze przed końcem roku dokonał jego renowacji. Dnia 23 III 2023 silnik powrócił do Kiczek, gdzie został wyeksponowany na wysepce w pobliżu młyna i zabezpieczony przeszkloną wiatą.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 03-07-2023

Boże Ciało 2023

Dnia 8 VI 2023 uczestnicząc w procesji Bożego Ciała i oddając cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie, nasza parafia złożyła piękne świadectwo wiary. Było więc wszystko, czego można było oczekiwać: gorliwa modlitwa, pieczołowicie przygotowane ołtarze, bogata oprawa liturgiczna, ludowe stroje, bielanki z kwiatami, wysoka frekwencja i wspaniała pogoda.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 09-06-2023

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej 2023

Dnia 28 V 2023 dziewiątka dzieci obchodziła rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Jako, że dzisiejszy dzień był zarazem niedzielą Zesłania Ducha Świętego, nie mogło zabraknąć brzozowych gałązek pokrytych młodymi liśćmi. Jednak takiej dekoracji chyba jeszcze w naszej świątyni nie było - kościół wprost tonął w zieleni...

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 29-05-2023

« 1 2 3 »
×