Wielki Czwartek 2024

Mszą Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną w intencji kapłanów, weszliśmy w okres Triduum Paschalnego AD 2024.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 29-03-2024

Niedziela Palmowa 2024

Niedzielą Palmową rozpoczynamy czas najgłębszego wyciszenia i skupienia w całym roku liturgicznym. Wspominamy jak tłumy witały Jezusa wjeżdżającego do Jerozolimy i jednocześnie wchodzimy w misterium męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 24-03-2024

Jasełka 2024

Tradycja uroczystości Objawienia Pańskiego sięga końca IV wieku. To jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich zostało ustanowione przez Kościół na pamiątkę objawienia się Nowonarodzonego wszytkim ludom i narodom za sprawą Trzech Mędrców, którzy zanieśli wieść o narodzinach Chrystusa w świat. (W Boże Narodzenie Jezusa było dane poznać tylko Narodowi Wybranemu.) Na pamiątkę tego wydarzenia w wielu krajach organizowane są orszaki Trzech Króli. W tym roku i my mieliśmy swój udział w tej radości: dzieci z grupy "Sówek" z przedszkola w Piasecznie wystawiły w naszej świątyni przepiękne jasełka!

Fotorelacja w dziale "galeria" dzięki uprzejmości Tomasza Augustyniaka.

Opublikowano 07-01-2024

Narodzenie Pańskie 2023

Czas adwentowego oczekiwania dobiegł końca. "Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany." Przywitaliśmy Go najpiękniej jak potrafimy - naszą pastorałką. Cieszy niezmiernie, że ta tradycja nie tylko ma się dobrze, ale także się rozwija - w jej wykonanie włączyło się w tym roku najmłodsze pokolenie. Dekoracja naszej świątyni stanowiła z kolei piękną oprawę Uroczystości Narodzenia Pańskiego AD 2023.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 26-12-2023

Wszystkich Świętych 2023

Łza za zmarłymi wyparowuje;
kwiat na grobie więdnie;
modlitwa natomiast dociera
aż do serca Najwyższego.

~ św. Augustyn

Cmentarz nocą z lotu ptaka w Uroczystość Wszystkich Świętych możemy oglądać w dziale "galeria" dzięki uprzejmości Pana Marka Zgódki.

Opublikowano 01-11-2023

« 1 2 3 »
×