Dożynki gminno-parafialne 2022

Dnia 4 IX 2022 uroczystą Sumą sprawowaną w naszej świątyni o godzinie 11:30 rozpoczęliśmy obchody dożynek gminno-parafialnych. Ks. proboszcz Andrzej Sulej powitał zgromadzonych w kościele gości na czele z burmistrzem Marcinem Uchmanem, sołtysami i delegacjami, które przygotowały i przyniosły do kościoła wieńce dożynkowe: z Kiczek, Piaseczna, Posiadał i Skupia. Szczególnym akcentem Mszy św. była uroczysta procesja z darami.

Po nabożeństwie przenieśliśmy się na plac przy szkole w Piasecznie. Korowód z wieńcami z poszczególnych wiosek naszej gminy przemaszerował od bramy pod scenę. Tam nastąpiło poświęcenie wieńców i przywitanie gości przez burmistrza. Gospodarze dożynek, Paweł Sęktas i Anna Chlebiecka, przekazali na ręce włodarza naszej gminy bochen chleba, po czym nastąpiło tradycyjne dzielenie się tym darem Boga a dziełem człowieka.

Ciąg dalszy imprezy miał charakter rozrywkowo-konkursowy. W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy spośród trzynastu wybrano trzy: pierwsze miejsce zajął wieniec z Piaseczna, drugie z Posiadał, trzecie z Mieni. Występy artystyczne dzieci, zespołów ludowych i zaproszonych artystów trwały do późnego wieczora.

Fotorelacje w dziale "galeria" w obiektywach Agaty Kotuszewskiej i Cezarego Romana dzięki uprzejmości Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej – Kulturoteki w Cegłowie i Burmistrza Gminy Cegłów.

Opublikowano 07-09-2022

Koncert zespołu Varsovia Nova

W dniu odpustu parafialnego, 31 lipca 2022 o godzinie 20:00 w naszej świątyni odbył się koncert zatytułowany "Muzyka z miejskim szykiem". Część oficjalną rozpoczęły powitania i przemówienia okolicznościowe organizatorów i patronów wydarzenia oraz podziękowania dla sponsorów. W tej części znalazło się też podziękowanie dla pani Anny Kotuniak, której sójka dała początek organizowanej corocznie imprezie Sójka Mazowiecka, a która po pięćdziesięciu latach działalności w Kole Gospodyń Wiejskich w Podcierniu przeszła w stan spoczynku.

Następnie przed gośćmi wystąpił zespół kameralny "Varsovia Nova" w składzie: Anna Potyrała-Listwon - sopran, Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska - sopran, Wojciech Bardowski - baryton, Paweł Listwon - piano, Rafał Grząka - akordeon guzikowy, Mirosław Romejko - klarnet i saksofon. Koncert został podzielony na dwie części. W związku z jego organizacją w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w pierwszej części wysłuchaliśmy pieśni powstańczych i wojennych w wykonaniu całego zespołu. Były to: "Pierwszy sierpnia, dzień krwawy", "Ej dziewczyno, ej niebogo", "Wojenko, wojenko", "Pałacyk Michla" oraz "Biały krzyż" Krzysztofa Klenczona. Druga część miała charakter rozrywkowy i rozpoczęło ją wirtuozerskie wykonanie "Libertango" Astora Piazzollego przez Rafała Grząkę na akordeonie. Następnie wystąpił tercet Wojciech Bardowski, Anna Potyrała-Listwon i Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska w pięknym utworze "Powróćmy jak za dawnych lat". Kolejne trzy utwory były popisami solowymi Anny Potyrała-Listwon - "Na pierwszy znak", Maggie Tunkiewicz-Zakrzewskiej - "Już nie zapomnisz mnie" i ponownie Anny Potyrała-Listwon - "Ada! to nie wypada!". Mirosław Romejko zachwycił nas wykonaniem "Stranger on the shore" Ackera Bilka na klarnecie przy akompaniamencie piano. Wojciech Bardowski zaśpiewał najpierw solo "Przy kominku" a potem w duecie z Maggie Tunkiewicz-Zakrzewską "Już nigdy". W końcówce wieczoru mieliśmy okazję posłuchać "Piosenki o Warszawie" w wykonaniu tercetu Anna Potyrała-Listwon, Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska, Wojciech Bardowski i niesamowicie nostalgicznego utworu "Wilno" w wykonaniu Anny Potyrała-Listwon. Na pożegnanie zespół zaproponował nam pozostanie przyjaciółmi piosenką "Amigos para siempre". Spodobała się ona tak bardzo, że publiczność poprosiła o jej wykonanie na bis.

Na zakończenie, tuż przed godziną 22:00, odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, ks. Andrzej Sulej udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa i zaprosił wszystkich na poczęstunek do ogrodu plebańskiego.

Koncert poprowadził Jakub Szewczyk. Jego organizatorami byli: Prezes Uniwersytetu Drugiego i Trzeciego Wieku w Cegłowie a zarazem Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Kulturoteki w Cegłowie Tadeusz Lempkowski oraz proboszcz parafii św. Anny w Kiczkach ks. Andrzej Sulej. Patronat Honorowy nad koncertem objęli Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Daniel Milewski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Cegłów Marcin Uchman. O nagłośnienie i oświetlenie zadbało stowarzyszenie Brickville Culture Association. Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu popularyzacji folkloru "EtnoPolska. Edycja 2022." realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 01-08-2022

Odpust parafialny 2022

Uroczystą Sumą sprawowaną dnia 31 lipca 2022 o godzinie 12:00 celebrowaliśmy największe święto naszej parafialnej wspólnoty - odpust ku czci św. Anny. Kazanie o rodzinie i jej relacjach z Panem Bogiem na wzór rodziny świętych Anny i Joachima wygłosił kanclerz kurii warszawsko-praskiej ks. Dariusz Szczepaniuk, wyrażając pragnienie aby nasz dom rodzinny na ziemi stał się przedsionkiem domu w niebie. Dżdżysta pogoda postawiła pod znakiem zapytania tradycję procesyjnego przejścia z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, ale dobry Bóg sprawił, że deszcz ustał i pozwolił by Mszę św. zakończyła procesja, na którą przybyli księża z dekanatu siennickiego. Godną oprawę zapewnili druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej parafii.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 31-07-2022

Zapraszamy na koncert zespołu kameralnego "Varsovia Nova"

Ze względu na prognozowane opady deszczu koncert najprawdopodobniej odbędzie się w kościele a nie na placu przed kościołem.

 

Opublikowano 25-07-2022

Boże Ciało 2022

Dnia 16 VI 2022 podczas Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa radowaliśmy się tym, że Pan Jezus ofiarował nam samego siebie jako pokarm na życie wieczne. Wyrazem najwyższej czci dla Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie była procesja do czterech ołtarzy: przy ogrodzeniu plebanii, przy remizie strażackiej, przy krzyżu nad stawem i przy organistówce. Była to piękna manifestacja naszej wiary.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 17-06-2022

« 1 2 3 »
×