Boże Ciało 2020

Dnia 11 VI 2020 przeżywaliśmy w naszej parafii Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W procesji do czterech ołtarzy, w tym roku ustawionych wokół kościoła, oddaliśmy cześć Jezusowi Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie.

Opublikowano 12-06-2020

Srebrny jubileusz kapłaństwa ks. Andrzeja Suleja

Dnia 24 V 2020, w przeddzień 25. rocznicy święceń kapłańskich ks. Andrzeja Suleja, obchodziliśmy ten piękny jubileusz podczas uroczystej Sumy. Mszę św. koncelebrowali ks. Proboszcz, ks. Wojciech Biskiewicz oraz ks. Ryszard Kowalski, który święcenia kapłańskie otrzymał razem z ks. Andrzejem. Na uroczystość przybyła także najbliższa rodzina Jubilata. Nie zabrakło życzliwych uśmiechów, ciepłych słów i dobrych życzeń, które złożyli przedstawiciele poszczególnych wiosek, lokalnych organizacji i bliskich. Na zakończenie księża udzielili wszystkim zebranym specjalnego błogosławieństwa.

Opublikowano 26-05-2020

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim

Cisza. Skupienie. Modlitwa. Ten moment spotkania sam na sam z Najwyższym, który oddał swoje życie właśnie za nas, przeżywamy w tym roku w szczególnie głęboki sposób: niejako w samotności. Mimo niesprzyjających okoliczności znajdźmy czas aby oddać Mu pokłon i pochylić się nad tajemnicą cierpienia i cudem zmartwychwstania. Niech myśl o tym, że tej nocy Jezus Chrystus zrywa kajdany śmierci, rozprasza nasze smutki i dodaje otuchy w tak trudnym dla świata czasie.

Opublikowano 11-04-2020

Niedziela Palmowa 2020

Jak co roku, tak też i teraz, nie mogło zabraknąć tradycyjnych w naszej parafii pięknych, majestetycznych palm przy ołtarzach w świątyni.

Zdjęcia w dziale "galeria".

Opublikowano 11-04-2020

Msza święta dla dzieci i rajd rowerowy 2019

Dnia 6 X 2019 o godzinie 10:00 sprawowana była kolejna już Msza święta ze Słowem Bożym skierowanym specjalnie do dzieci. Uczestniczyła w niej licznie także młodzież, która od dziś rozpoczyna przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w formie cyklu spotkań, które będą odbywać się w niedziele po Mszy św. o godzinie 10:00. Tego też dnia w godzinach południowych odbył się VI Cegłowski Rodzinny Rajd Rowerowy Barwy Jesieni organizowany corocznie przez Urzad Gminy Cegłów. Prowadził on przez wszystkie miejscowości naszej parafii trasą Posiadały - Piaseczno - Skupie - Kiczki - Dzielnik - Kiczki - Posiadały z przystankiem w naszej świątyni. Rowerzyści, z Wójtem Gminy Cegłów Marcinem Uchmanem na czele, uczestniczyli w nim dość licznie. Zabezpieczenie rajdu stanowiły dwa wozy strażackie, karetka pogotowia ratunkowego oraz dwa radiowozy policyjne.

Opublikowano 06-10-2019