Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim

Cisza. Skupienie. Modlitwa. Ten moment spotkania sam na sam z Najwyższym, który oddał swoje życie właśnie za nas, przeżywamy w tym roku w szczególnie głęboki sposób: niejako w samotności. Mimo niesprzyjających okoliczności znajdźmy czas aby oddać Mu pokłon i pochylić się nad tajemnicą cierpienia i cudem zmartwychwstania. Niech myśl o tym, że tej nocy Jezus Chrystus zrywa kajdany śmierci, rozprasza nasze smutki i dodaje otuchy w tak trudnym dla świata czasie.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 11-04-2020

Niedziela Palmowa 2020

Jak co roku, tak też i teraz, nie mogło zabraknąć tradycyjnych w naszej parafii pięknych, majestetycznych palm przy ołtarzach w świątyni.

Zdjęcia w dziale "galeria".

Opublikowano 11-04-2020

Msza święta dla dzieci i rajd rowerowy 2019

Dnia 6 X 2019 o godzinie 10:00 sprawowana była kolejna już Msza święta ze Słowem Bożym skierowanym specjalnie do dzieci. Uczestniczyła w niej licznie także młodzież, która od dziś rozpoczyna przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w formie cyklu spotkań, które będą odbywać się w niedziele po Mszy św. o godzinie 10:00. Tego też dnia w godzinach południowych odbył się VI Cegłowski Rodzinny Rajd Rowerowy Barwy Jesieni organizowany corocznie przez Urzad Gminy Cegłów. Prowadził on przez wszystkie miejscowości naszej parafii trasą Posiadały - Piaseczno - Skupie - Kiczki - Dzielnik - Kiczki - Posiadały z przystankiem w naszej świątyni. Rowerzyści, z Wójtem Gminy Cegłów Marcinem Uchmanem na czele, uczestniczyli w nim dość licznie. Zabezpieczenie rajdu stanowiły dwa wozy strażackie, karetka pogotowia ratunkowego oraz dwa radiowozy policyjne.

Fotorelacja w dziale "galeria".

Opublikowano 06-10-2019

Odpust i wizytacja kanoniczna 2019

Dnia 28 VII 2019 przeżywaliśmy w parafii uroczystość odpustową ku czci św. Anny, naszej patronki. Ubogacił ją duchowo miłą obecnością i dobrym słowem ks. bp Marek Solarczyk, przeprowadzający tego dnia wizytację kanoniczną. Jego Ekscelencja na poszczególnych Mszach św. wygłosił kazania, na zakończenie Mszy św. o godzinie 10:00 udzielił specjalnego błogosławieństwa dzieciom, podczas uroczystej Sumy o godzinie 12:00 odebrał procesję z darami oraz sprawozdania grup działających w parafii i dokonał poświęcenia nowych ławek, rzutnika i miejsca przewodniczenia. Zwieńczeniem Sumy były podziękowania za wspólną modlitwę złożone Księdzu Biskupowi przez Ewę i Krzysztofa Janickich oraz procesja wokół kościoła z udziałem pań z Kół Gospodyń Wiejskich w strojach ludowych i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Ostatnim akcentem dnia było odmówienie o godzinie 15:00 na cmentarzu Koronki do Miłosierdzia Bożego za zmarłych, której przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk.

By godnie przyjąć tak znamienitego gościa, Koła Gospodyń Wiejskich z Kiczek i Posiadał przygotowały tradycyjne potrawy a pani Teresa Cegiełka ze Skupia przepiękny tort. Na poczęstunek przybyli także księża z dekanatu oraz ks. Sławomir Safader - poprzedni proboszcz naszej parafii a obecnie proboszcz parafii św. Pawła Apostoła w Zakręcie.

Fotorelacja z uroczystości w dziale "galeria"...

Opublikowano 02-08-2019

Gazeta świąteczna, nr 33, 15 VIII 1926

Wieś nasza [Kiczki] leży nad małą rzeczułką Piaseczną, 7 kilometrów od stacji koleji. Mieszkańców ma zgórą tysiąc. Jest tu kościół parafjalny bardzo stary, z drzewa, fundowany przed 400 zgórą laty przez księżnę Annę Mazowiecką. Zachowany jest bardzo dobrze, z wierzchu i w środku olejno malowany, ze starym obrazem w wielkim ołtarzu, przedstawiającym św. Annę z Rodziną, przez znawców uznany za bardzo cenny. Mamy cztery szkoły i czterech nauczycieli. Mamy też kółko rolnicze, kasę pożyczkowo-osczędnościową, stowarzyszenie spożywcze i straż ogniową ochotni[c]zą. Była spółka budowlana wyrobów cementowych i książnica z kilkuset książkami, dwa razy odnawiana. Spółka, niestety niedbale prowadzona, przeszła w ręce jednego z członków zarządu, a książnica ucierpiała skutkiem tego, że niesumienni czytelnicy przywłaszczyli sobie wypożyczone książki. Obecnie ludzie dobréj woli odzyskują książki od nieprawnych posiadaczy i książnica zapełnia się pomału. Wszystko to, co stanowiło i stanowi społeczny dorobek wsi, założone zostało za staraniem i przy poparciu właściciela folwarku, oraz przy pomocy kilku światlejszych drobnych gospodarzy. Ponieważ niéma pomiędzy nami jedności, gdyż mamy wielu zwolenników pism wywrotowych, którzy wierzą kilku mędrkom, prowadzącym braci swych na manowce, a tylko niewielka część dba o dobro Ojczyzny i strzeże wiary praojców, przeto zakłady, aczkolwiek tak pożyteczne, prowadzone są ospale i ledwie żyją, gdyż nie mamy ludzi skorych do czynu i poświęcenia dla dobra ogółu. Gdyby mieszkańcy wsi, jako ludzie jednéj wiary i synowie jednéj ziemi, byli natchnieni jednym duchem i nie słuchali nauk mądrali, namawiających do złego, a bluźniących przeciw Bogu, wierze i Ojczyźnie; gdyby wierzyli tym, co miłują Boga, bliźnich i ziemię żywicielkę, toby wieś nasza była wzorem dla okolicy, a mieszkańcy mieliby korzyści duchowe i majątkowe, które daje oświata. Niestety, ludzie nieoświeceni wierzą wichrzycielom, którzy nie pomną w swém zacietrzewieniu, że kto wiatr sieje, wywołuje burzę i sam w niéj może zginąć.

J. R.

Opublikowano 27-06-2019

« 14 15 16 »
×