Odpust parafialny 2020

Dnia 26 VII 2020 na Sumie o godzinie 12:00 przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Mszy świętej przewodniczył ks. dr Kazimierz Kurek SDB. Wraz z nim liturgię sprawowali ks. proboszcz Andrzej Sulej oraz nasz rodak - ks. Tomasz Jarzębski. Celebrans wygłosił kazanie o znaczeniu wspólnoty budowanej poprzez pielęgnowanie tradycji i kultury oraz wierność zasadom chrześcijańskiego życia. Zwieńczeniem uroczystości było wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła uświetniona obecnością ks. dziekana Marka Kasprzaka, księży z parafii dekanatu siennickiego, druhów Ochotnicznych Straży Pożarnych oraz pań z Kół Gospodyń Wiejskich w strojach ludowych. Jako że Msza św. miała charakter dziękczynny także za sprawą osiemnastej rocznicy urodzin jednego z ministrantów - Rafała, po jej zakończeniu Jubilat rozdawał zebranym pamiątkowe obrazki. Wtórował mu ks. Kazimierz rozprowadzając broszury informacyjne Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Ostatni, choć nie sakralny, ale wpisany już w lokalny koloryt, akcent tego pięknego dnia stanowiły kramy na placu przed kościołem.

Opublikowano 27-07-2020

Pierwsza Komunia Święta 2020

Dnia 5 VII 2020, podczas Mszy św. o godzinie 10:00, przy pięknej pogodzie i po odpowiednim katechetycznym przygotowaniu, trzy dziewczynki i czterech chłopców po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa do swoich serc. Pierwszej Komunii Świętej udzielił ks. proboszcz Andrzej Sulej.

Fotorelacja wkrótce...

Opublikowano 06-07-2020

Testy iluminacji świątyni

Dnia 2 VII 2020 po zmroku specjaliści od oświetlenia z firmy Signify przeprowadzili pierwsze testy iluminacji naszej świątyni. Celem dokonanych prób było dobranie optymalnych rodzajów lamp i koloru światła dla uwydatnienia zabytkowego kościoła.

Opublikowano 03-07-2020

Boże Ciało 2020

Dnia 11 VI 2020 przeżywaliśmy w naszej parafii Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W procesji do czterech ołtarzy, w tym roku ustawionych wokół kościoła, oddaliśmy cześć Jezusowi Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie.

Opublikowano 12-06-2020

Srebrny jubileusz kapłaństwa ks. Andrzeja Suleja

Dnia 24 V 2020, w przeddzień 25. rocznicy święceń kapłańskich ks. Andrzeja Suleja, obchodziliśmy ten piękny jubileusz podczas uroczystej Sumy. Mszę św. koncelebrowali ks. Proboszcz, ks. Wojciech Biskiewicz oraz ks. Ryszard Kowalski, który święcenia kapłańskie otrzymał razem z ks. Andrzejem. Na uroczystość przybyła także najbliższa rodzina Jubilata. Nie zabrakło życzliwych uśmiechów, ciepłych słów i dobrych życzeń, które złożyli przedstawiciele poszczególnych wiosek, lokalnych organizacji i bliskich. Na zakończenie księża udzielili wszystkim zebranym specjalnego błogosławieństwa.

Opublikowano 26-05-2020

« 2 3 4 »