Poświęcenie i uruchomienie odrestaurowanego silnika młyńskiego

Dnia 2 VII 2023 o godzinie 12:30 miało miejsce poświęcenie zabytkowego silnika wspomagającego niegdyś pracę młyna wodnego przy niskim stanie wody. Przy okazji tego wydarzenia Wojciech Sikorski, były właściciel młyna, dokonał pierwszej oficjalnej prezentacji działania urządzenia. Obecny na uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Cegłów Marcin Uchman zapowiedział, że od tej pory silnik będzie się uruchamiał automatycznie, codziennie o godzinie 12:00, zaś dzierżawca młyna, Piotr Śliwiński, opowiedział o planach zagospodarowania odrestaurowanego budynku: w perspektywie roku przewidywane jest założenie w nim muzeum hydrotechniki z salką konferencyjną w przybudówce.

Silnik motorowy Deutz z 1933 roku został wydobyty z młyna 22 IX 2019, po czym trafił w ręce Zbigniewa Nowosielskiego ze Stoczka Łukowskiego, który jeszcze przed końcem roku dokonał jego renowacji. Dnia 23 III 2023 silnik powrócił do Kiczek, gdzie został wyeksponowany na wysepce w pobliżu młyna i zabezpieczony przeszkloną wiatą.

Opublikowano 03-07-2023

Boże Ciało 2023

Dnia 8 VI 2023 uczestnicząc w procesji Bożego Ciała i oddając cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie, nasza parafia złożyła piękne świadectwo wiary. Było więc wszystko, czego można było oczekiwać: gorliwa modlitwa, pieczołowicie przygotowane ołtarze, bogata oprawa liturgiczna, ludowe stroje, bielanki z kwiatami, wysoka frekwencja i wspaniała pogoda.

Opublikowano 09-06-2023

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej 2023

Dnia 28 V 2023 dziewiątka dzieci obchodziła rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Jako, że dzisiejszy dzień był zarazem niedzielą Zesłania Ducha Świętego, nie mogło zabraknąć brzozowych gałązek pokrytych młodymi liśćmi. Jednak takiej dekoracji chyba jeszcze w naszej świątyni nie było - kościół wprost tonął w zieleni...

Opublikowano 29-05-2023

Pierwsza Komunia Święta 2023

Dnia 21 V 2023 o godzinie 10:00 czternaścioro dzieci przyjęło zaproszenie do stołu Chrystusowego podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Serca rozgrzane bliskością Pana Jezusa, szczery zapał do uczestnictwa w liturgii, gorliwa modlitwa a także piękna, słoneczna pogoda stanowiły najlepszą oprawę tego dnia.

Opublikowano 22-05-2023

Wielkanoc 2023

Czegośmy pożądali, tegośmy doczekali.
Alleluja!

Fotorelacja z Rezurekcji w dziale "galeria".

Opublikowano 09-04-2023