Wielka Sobota 2023

Wigilią Paschalną kończymy okres żałoby. Chrystus zwycięża śmierć. Światło rozprasza ciemność. Znów rozbrzmiewają dzwony głosząc chwałę Boga a my radujemy się obecnością Chrystusa pośród nas.

Opublikowano 08-04-2023

Wielki Piątek 2023

Przez Liturgię Męki Pańskiej, z punktem kulminacyjnym - adoracją Krzyża, dotykamy dziś istoty naszej wiary - miłości Boga do człowieka aż do oddania życia.

Opublikowano 07-04-2023

Wielki Czwartek 2023

Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy obchody najważniejszego okresu w roku liturgicznym - Triduum Paschalnego. Umilkły dzwony. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy na znak uwięzienia Pana Jezusa w noc przed Jego męką. Rozpoczął się czas skupienia i kontemplacji...

Opublikowano 06-04-2023

Niedziela Palmowa 2023

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. W naszej świątyni dzień ten już tradycyjnie mieni się bogactwem kolorów: od czerwieni symbolizującej męczeństwo Chrystusa i wielkopostnego fioletu, przez biel i złoto domu Bożego, po zieleń palmowych gałązek i wszystkie kolory zdobiących je kwiatów. W tym roku dodatkowo stał się okazją do prezentacji sześciu nowych ornatów. W jednym z nich ks. proboszcz sprawował ofiarę Mszy świętej.

Migawki w dziale "galeria".

Opublikowano 02-04-2023

Modlitwa do Świętej Anny