Koniec wieńczy dzieło

Gdy zostały zakończone prace przy asfaltowaniu drogi do cmentarza, potrzeba było jeszcze trzech dni (14-16 III 2022) na ukończenie całości inwestycji. Pracownicy firmy TOMIRAF s.c. wykonali pobocza drogi z tłucznia. Natomiast siłami i zaangażowaniem parafian w osobach Sławomira Niedka, Pawła Abramowskiego, Marcina Kaczorka, Piotra Sadowskiego, Krzysztofa Janickiego, Jacka Markowskiego i Marcina Zuchowicza udało się zrobić odwodnienie i utwardzić asfaltowym destruktem wjazd na parking cmentarny.

Efekt końcowy w dziale "galeria".

Opublikowano 20-03-2022

Wielki Post

"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" - tymi słowami wypowiadanymi podczas obrzędu posypania głów popiołem, rozpoczęliśmy Wielki Post. To czas pokuty, umartwienia i wyrzeczeń, poprzez które oczyszczamy nasze serca przygotowując je na przyjęcie światła Zmartwychwstania. Pomocą w tym niech będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odprawiane w naszej świątyni. "Usłysz Panie dobrotliwy prośby i płacz nasz rzewliwy, w poście tym czterdziestodniowym bądź do litości gotowym."

Opublikowano 11-03-2022

Boże Narodzenie 2021

Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel... Gościmy Go w sercach, domach, świątyni. O porządek w naszych sercach zadbaliśmy przeżywając rekolekcje adwentowe i przystępując do sakramentu spowiedzi, zaś nasze domy i świątynia zalśniły blaskiem lampek i ozdób pozwalających niemal namacalnie poczuć ciepło i światło łask płynących z Narodzenia Pańskiego.

Opublikowano 26-12-2021

Adwent

Przeżywamy Adwent - czas przygotowania naszych serc na przyjście Chrystusa, pełnego tęsknoty oczekiwania na narodziny Dzieciątka i tęsknego wypatrywania nadchodzącej Światłości. W naszej świątyni zagościł tradycyjnie wieniec adwentowy - symbol wspólnoty, z czterema świecami: pokoju, radości, miłości i nadziei. W każdą niedzielę płonie kolejna świeca - można by rzec, że im więcej światła, tym bliżej do Boga.

By odpowiednio przygotować się na nadchodzące spotkanie oddajemy się modlitewnemu skupieniu na Roratach, a już za kilka dni będziemy mieli okazję na duchową odnowę podczas adwentowych rekolekcji.

Opublikowano 06-12-2021

Dożynki parafialne 2021

Wyjątkowa była tej jesieni uroczystość dziękczynienia za zebrane plony, bowiem dzień 12 IX 2021 świętowała nie tylko nasza parafia ale także cała Polska. A to za sprawą odbywającej się w tym samym czasie Mszy beatyfikacyjnej kardynała Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej. Rozpoczęliśmy tradycyjnie od powitania przed kościołem delegacji poszczególnych wsi i poświęcenia przyniesionych przez nie wieńców oraz chlebów, po czym nastąpiło procesyjne wprowadzenie ich do świątyni. Wiele trudu włożyli mieszkańcy Kiczek, Piaseczna, Posiadał i Skupia w finezyjne sploty kłosów i wysmakowane dekoracje, ale czego się nie robi dla większej chwały Bożej... Celebrując dożynkową Sumę łączyliśmy się w modlitwie z uczestnikami Mszy beatyfikacyjnej, zebranymi w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Na zakończenie Najświętszej Ofiary odśpiewaliśmy hymn "Soli Deo" ku czci Prymasa Tysiąclecia. Uroczystość uświetniła obecność solistki, która wtórowała naszemu Panu Organiście. Na tym jednak nie koniec. Wzorem dawniejszych lat, po zakończeniu liturgii, w kościele odbył się krótki występ artystyczny Koła Gospodyń Wiejskich z Posiadał, które wykonały dwie autorskie pieśni. Nie mogło zabraknąć również dzielenia się chlebem, które stanowi drugi wymiar święta rolników i za każdym razem przydaje temu wydarzeniu rodzinnego charakteru.

Opublikowano 13-09-2021