Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26   marca 2023 r.

  1. Przed nami piąty tydzień Wielkiego Postu. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 Gorzkie Żale.
  2. Za tydzień Niedziela Palmowa. Przed kościołem Siostry z Legionu Maryi będą rozprowadzać palmy własnoręcznie zrobione. Fundusze zebrane przy tej okazji, przeznaczone będą na cele parafialne (dwa Ornaty). W tym miejscu jeszcze raz pragnę podziękować tej wspólnocie LM za zaangażowanie, duchowe i materialne. Spowiedź w Niedzielę Palmową na wszystkich Mszach Świętych.
  3. W sobotę 1 kwietnia na godz. 16.00 zapraszam LM do Organistówki na spotkanie modlitewne, następnie o godz. 17.00 Msza Św. za Parafian i wszystkich obecnych….
  4. Dziś rozpoczynamy sprzedaż świec, czyli (paschaliki) na stół wielkanocny,…. od 5 zł.
  5. Bóg zapłać za przynoszone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Skupie 590 zł, Kiczki Drugie od Hanny Luby do Tadeusza Luby i Ogrody Północne 590zł, Posiadały od P. Walas do P. Jarzębskiej 520 zł, Dębiak i Poddębniak od 12 osób 250zł, Sympatycy Naszej Świątyni z Siodła 150zł. Serdeczne podziękowanie Sołtysom i innym osobom (Kwestarzom) za przeprowadzoną zbiórką na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  6. W tym roku mieszkańcy Posiadał pomagają w budowie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Zamówiłem nowe banery, (poprzednie były przez 3 lata), ( uśmiechamy się), prośba do Pani Marii Zadrożnej o ubranie Świątyni kwiatami na Wielkanoc.
  7. Serdeczne podziękowanie Panu Jerzemu Smudze za naprawę stojaka - podstawy pod Paschał, Panu Krzysztofowi Kasa, Ireneuszowi Adamiec, Markowi Zgódka, Panu Wiesławowi Augustyniak..za zaangażowanie w prace przy kościele. Bóg Zapłać grupie sprzątającej z Kiczek Pierwszych (od Górskich do Mirosza), za dbałość o Świątynię i , za ofiary zamiast kwiatków  380zł.
  8. Rozpoczęliśmy celową zbiórkę, „koperty”, na ubezpieczenie kościoła, naprawę muru od południowej strony, dokończenie obejścia wokół kościoła - „kostka”. Wpłynęły ofiary od mieszkanki z Siodła 100zł i od Blanki 100zł.
  9. Wszystkim parafianom życzymy błogosławionej i spokojnej niedzieli oraz właściwego przeżycia czasu Wielkiego Postu.

 

Opublikowano 27-03-2019

Intencje mszalne

Intencje w najbliższym czasie

 25.03.2023r. Sobota; Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

10:00 w intencji Legionu Maryi naszej parafii o rozwój i opiekę Matki Bożej dla żywych, a dla zmarłych o radość wieczną;

(spotkanie I Komunia Św. – Sakrament pokuty i pojednania)

26.03.2023r. V Niedziela Wielkiego Postu

8:00 + Krystynę Zdunek w 4 r. śm. i Tadeusza;

10:00 - O zdrowie i szczęśliwy przebieg operacji dla Pawła; za + Zdzisława Branickiego msc. od p.; + Jana Zagórskiego od rodziny Janickich i Szczepaników; + Leszka Pałdynę; + Artura Pieńka od chrzestnej z rodziną; + Wiesława Szybkę od Leokadii Szeląg; + Witolda Jarzębskiego od rodziny Janickich; + Stanisława Urbaniaka i zm. z rodz. Urbaniaków, Kowalików i Sytkowskich; + Gabrielę Sikorską w 37 r śm., Zdzisława Sikorskiego w 8 r. śm, ich rodziców i Przodków; + Jadwigę, Zbigniewa, Antoniego, Edwarda Mazków, Władysława Zgrzebnickiego.

11:30 + Marzenę Jankowską od Krystyny z rodziną.

31.03.2023r. Piątek

17:00 za ofiarodawców inwestycji parafialnych

02.04.2023r. Niedziela Palmowa

8:00 + Henryka Ryszarda Adamca (imieninowa);

10:00 + Mariana i Stanisławę Cegiełków, Jana Królika, Jerzego Podymniaka; + Irenę i Bolesława Pałdynów i zm. z rodz. Pałdynów i Kaczorków, Kazimierza Markowskiego; + Wiesława Szybkę od rodziny Podobasów i Dąbrowskich; + Sabinę Kowalik od rodziny Wróblewskich; + Jana Zagórskiego msc. od śm.;

11:30 + Sabinę, Jana, Stanisława i Tomasza Mućko, Sabinę Władysława, Andrzeja i Zygmunta Domoń, Barbarę Branicką.

 

 

Opublikowano 27-03-2019

×