I NIEDZIELA ADWENTU

27   listopada 2022 r.

1.     Dzisiejszą niedzielą w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Ku Jej czci odprawiać będziemy Roraty, na które zapraszam dzieci, młodzież, i dorosłych. Msze św. Roratnie, sprawowane będą we wtorki o 17.00  - przede wszystkim dla dzieci przygotowujące się do I komunii św., w środy i soboty o godz. 8.00.
2.     W przyszłą niedzielę ofiary na ogrzewanie Naszej Świątyni, będą też zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
3.     Podziękowania: Dziękuję grupie sprzątającej Naszą Świątynie od Państwa Zdrożnych do Państwa Jałocha, Pani Mari Zadrożnej, za przystrojenie Wieńca Adwentowego. Dziękuję Panu Markowi Zgódka za prace na Plebani.
4.     Dziękuję Pani Barbarze Sęktas i Pani Teresie Cegiełka za ciasto na imieninowy kapłański stół.
5.     Jak co roku przy bocznym ołtarzu będzie prowadzona sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” na nasze świąteczne stoły. ....
6.     W tym tygodniu przypada pierwszy, piątek miesiąca. W piątek odwiedziny chorych tylko na zapisy w zakrystii, tradycyjnie w grudniu do chorych uda się ks. Rekolekcjonista podczas rekolekcji.  W pierwszy piątek miesiąca zapraszam na mszę św. wieczorną o godz. 17.00, a od 16.30 spowiedź i adoracja Najświętszego Sakraentu.
7.     Tradycyjnie – trzecia niedziela Adwentu to czas rekolekcji adwentowych w naszej parafii, które rozpoczniemy w Niedzielę 11.12.2022. Poprowadzi Przełożony Wspólnoty Zakonnej i Dyrektor Szkół Salezjańskich w Toruniu ks. Leszek... Szczegółowy Plan rekolekcji w przyszłą niedzielę.
8.     Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
9.     W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. Jana Materkę: Msze św. 30 dzień od śmierci 18.12.2022r. godz. 10.00, 24.12.2022 godz. 8.00 w 30 dzień od pogrzebu, 07.12.2022r. o godz. 8.00 na roratach od r. Łodygów, 10.12.2022r. o godz. 7.00 od r. Zagrabskich, 08.01.2023 o godz. 8.00 od brata Andrzeja z rodziną.
10. Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli i radosnego oczekiwania na narodzenie Jezusa z przepełnionym miłością sercem. Pozdrawiam wszystkich solenizantów tego tygodnia. Nie zapomnijmy czynić dobra każdego dnia na wzór św. Mikołaja. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Opublikowano 27-03-2019

Intencje w najbliższym czasie

I Niedziela Adwentu 27.11.2022r

8.00 - + Zenona Branickiego w 9 r. śm. Dariusza Branickiego zm. z r. Branickich, Budzyńskich, Henryka, Zbigniewa Majszyka.

10.00 - O zdrowie dla Pani Sabiny;

+ Arkadiusza Adamiec w 10 r. śm; + Sabinę, Zygmunta, Andrzeja i Władysława Domoń; + Kazimierza Budzyńskiego w 5 r. śm, Antoniego i Franciszkę Budzyńskich; + Ryszarda Kluba, Franciszka Murackiego, Romana Szeląg; + Justynę Marianowicz; + Zofie i Stanisława Michalczyk; + Wandę Sowińską, Stefana Sowińskiego, Izę, Mirosława Korgol, Marię, Ryszarda Zdunek; + Krystynę i Jana Czmoch.

11.30 - + Marianny Zuchowicz w 1 r. śm, Zbigniewa, Apolonię, Bronisława, Edwarda Zuchowicz.

29.11.2022 (wtorek) (Roraty dla dzieci - I komunia)

17:00 – za parafian

30.11.2022 (środa) (Roraty)

8:00 w intencji ks. proboszcza Andrzeja o potrzebne łaski i dary ducha świętego z okazji imienin od Legionu Maryi;

02.12.2022 (pierwszy piątek miesiąca)

17:00 – + Jana, Sabinę, Stanisława i Tomasza Mućko zm. z rodziny.

03.12.2022 (Roraty)

8:00 – w intencji Kół Żywego Różańca z naszej parafii od Legionu Maryi

04.12.2022r. II Niedziela Adwentu

8:00 + Irenę i Zygmunta Uchman, Stanisławę i Mariana Cegiełka, Aleksandrę Kaczorek.

10:00 - O boże błogosławieństwo w dniu imienin dla p. Barbary Sęktas, Barbary Niedek, Barbary Michalik, Barbary Borucińskiej, s.Barbary Marczewskiej;

+ Kamila Jaworskiego, Zygmunta Milewskiego, Justyny Marianowicz;

11:30 - dziękczynna w 18 rocznicę urodzin o boże błogosławieństwo dla wnuka Bartłomieja;

Opublikowano 27-03-2019