I NIEDZIELA ADWENTU

28   listopada 2021 r.

1.      Dzisiejszą niedzielą w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Ku Jej czci odprawiać będziemy Roraty, na które zapraszam dzieci, młodzież, i dorosłych.
2.    Msze św. Roratnie, sprawowane będą w środy i soboty o godz. 8.00, (I komunia, obowiązkowo w soboty).
3.     W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
4.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzin chorych nie będzie, ponieważ do chorych uda się ks. Rekolekcjonista podczas rekolekcji.  W pierwszy piątek miesiąca zapraszam na mszę św. wieczorną o godz. 17.00, a od 16.30 spowiedź.
5.      Wykonawców Pastorałki prosimy o kontakt z Panem Organistą.
6.      Pismo, w sprawie drogi asfaltowej na cmentarz, do Gminy, złożone, termin budowy drogi w kwietniu….
7.      Podziękowania: Dziękuję Wiesławowi i Tomaszowi Augustyniak, Krzysztofowi Jakubickiemu za prace na plebani, dziękuję Pani Mari Zadrożnej, Barbarze Sęktas, Ewie Markowskiej, za przystrojenie Wieńca Adwentowego.
8.      Dziękuję Pani Barbarze Sęktas i Pani Teresie Cegiełka za ciasto na kapłański stół.
9. Tradycyjnie – trzecia niedziela Adwentu to czas rekolekcji adwentowych w naszej parafii, które rozpoczniemy w niedzielę 12.12.2021r.  Poprowadzi je ks. Profesor z UKSW Biblista ks. Stanisław Chrystusowiec z Poznania. Szczegółowy Plan rekolekcji w przyszłą niedzielę.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
11.  Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i radosnego oczekiwania na narodzenie Jezusa z przepełnionym miłością sercem. Nie zapomnijmy czynić dobra każdego dnia na wzór św. Mikołaja. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Opublikowano 27-03-2019

Intencje w najbliższym czasie.

Od poniedziałku do soboty Msza św. Gregoriańska za śp.+ Kazimierza Pietrych.

Wtorek 30.11.2021r.

17.00 – Imieninowa o Boże Błogosławieństwo dla ks. Proboszcza  Andrzeja.

Środa 01.12.2021r.

8.00 – Roraty +  śp.+ Kazimierza Pietrych.

Sobota 04.12.2021r.

8.00 - Roraty..

Dziękczynna w rocznicę urodzin Weroniki i Dominiki, o dobre wybory dla Nich, oraz Imieninowa, o zdrowie i bł. Boże dla Solenizantek – Barbary Sęktas, Barbary Niedek i Barbary Borucińskiej.

17.00 - + Kamila Sadejczuka.

II niedziela Adwentu 05.12.2021r.

8.00 - + Ireny i Zygmunta Uchman, Stanisławę i Mariana Cegiełka.

10.00 - + Kamila Jaworskiego; + Stanisława Luba m od śm; + Zofia i Stanisław Michalczyk; +Kazimierza Pietrych; + Leontynę i Bogdana Królik, zm z rodz. Rżysko i Królików, Władysławę i Władysława Karmasz, zm z rodz. Badurek, Mirosławę Cabaj, Krystynę Bartyzel, Andrzeja Rybak, ks. Sławomira Safadera, Annę Jedlińską.

11.30 - + Tadeusza Kaczorek w 1 r. śm.

Opublikowano 27-03-2019