Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

1. Dziś 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które w tradycji Polskiej jest świętem Matki Bożej Zielnej, patronki diecezji warszawsko – praskiej. Dziś 99 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 r. zwanej „Cudem nad Wisłą”, zatem przeżywamy święto Wojska Polskiego. Czy pamiętaliśmy o wywieszeniu flagi narodowej. Porządek Mszy św. 8.00, 10.00, 11.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.
  2. W Konkatedrze – Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej, uroczystości ku czci Patronki Diecezji. Dziś tam można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzanie Konkatedry i odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, w intencjach Ojca Świętego.
  3. Dożynki w Naszej parafii 8.09.2019r. Mile widziane wieńce ze wszystkich wiosek należących do Naszej parafii, i nie tylko. Będzie to dzień naszej wdzięczności Panu Bogu za tegoroczne zbiory.Dożynki Gmino – parafialne …. 25.08.2019 od godz. 12.00 w Podcierniu.
  4. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.
  5. Msza św. Wspominkowa… w Uroczystość NMP Wniebowziętej o godz. 11.30.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

18 sierpień 2019 r.

1. Przeżywamy 20 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Nie zapominajmy w czasie urlopu o spotkaniu z Panem Bogiem w modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
  2. Przypominam, że miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
  4. we wtorek Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  5. w środę św. Św. Piusa X, papieża.
  6. w czwartek NMP Królowej.
  7. W sobotę święto św. Bartłomieja Apostoła.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kościół, na ubezpieczenie: Dorocie i Ireneuszowi Adamiec z Posiadał, Pani Stanisławie Branickiej, Jadwidze Jastrzębskiej z Posiadał, Bogumile Szubert z Piaseczna.
  9. Życzyę wszystkim radosnego i spokojnego tygodnia. Niech dobry Pan błogosławi nam wszystkim.

Opublikowano 27-03-2019

Intencje w najbliższym czasie.

Od 01.08.2019r. do 30.08.2019r. Gregorianka za + Mariannę i Henryka Szczygielskich.

XIX Niedziela Zwykła 11.08.2019r.

8.00 + Florentyny Stanisława i Aleksandry Jarzębskich.

10.00 Dziękczynna o Bł. Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Joanny i Norberta Królów z okazji I rocznicy ślubu. ; + Piotr Kawka od Firmy Warbud od zarządu i kolegów z pracy; + Irena Uchman w m p pogrzebie; + Zofia Branicka m od pogrzebu.

Chrzest: Kacper…..

11.30 - Dziękczynna w 10 r ślubu Katarzyny i Mariusza o Boże bł. Dla nich i Ich dzieci Aleksandry i Dawida.

Chrzest: Karol…..

Poniedziałek 12.08.2019r.

17.00 + Tadeusza Wójcik, dziadków Wójcików, Kazimierę i Stanisława Uścińskich, dziadków Uścińskich i Pieśków.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP 15.08.2019r.

8.00 - + Jana i Wandy Wysockich, Jana Wysockiego i Krystyny Luby.

10.00 + Józefa Kaczorek, Stefanii, Feliksa Kaczorków; + Krystyny i Czesława Borucińskich i ich rodziców; Sabina Ositek 10 r śm. i Henryk Ositek, Leontyna Światek i Czesław Branicki; Krystyna i Wacław Pałdyna, Marianna i Władysław Kaczorek; + Piotr Kawka m od pogrzebu; + Stanisławę i Jana Kaczorków zm z rodz. Kaczorków i Podobasów.

11.30 – Za zmarłych polecanych w wypominkach (odpustowych) z 27.07.2091r..

Chrzest: Nikodema…

XX Niedziela zwykła 18. 08.2019r.

8.00 Rodziców Karoliny i Henryka Duczków, Stefanię i Czesława Barcikowskich i innych zm z rodz.

10.00 - + Kazimierę, Wacława Deczewskich, Stanisławę Świątek; + Halina Wilk w 3 r śm i zm z rodziny.

11.30 – Dziękczynna w 40 r ślubu p. Krystyny i Kazimierza Jarzębskich o Boże bł. dla Zacnych Jubilatów, zdrowie, potrzebne łaski na dalsze lata życia.; dziękczynna w 2 r urodzin Marcela o Boże bł. ;

+ Irenę Uchman od pracowników delikatesów Kulfon; + Zenona, Dariusza, Stanisławę w 17 r śm. Oraz Bolesława, Pawła Branickich, dziadków Branickich i Budzyńskich, Henryka Majszyka.

Chrzest: Zofii….. i Lilianny

Opublikowano 27-03-2019