VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 luty 2020 r.

1. Tegoroczny Karnawał dobiega końca. W tym tygodniu 26 lutego mamy Środę Popielcową. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Zapraszam na Msze św. o godz. 10.00, 17.00, 18.30 (tylko obrzęd posypania). Są wolne Intencje Mszalne.
  2. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, a polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.
  3. Wielki Post zawiera - Chrzcielny, pokutny i pasyjne charakter. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek o godz. 17.00 z Chrystusem i Jego bolejącą Matką będziemy przemierzali Drogę Krzyżową. Po drogach krzyżowych będą zbierane ofiary na Iluminację naszej Świątyni. W niedziele o godz. 11.30 będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Gorąco zapraszam wszystkich Parafian na te nabożeństwa.
  4. Informacyjnie - Rekolekcje Wielko Postne w Naszej Parafii od 29.03.2020 do 31. 03.2020r.
  5. Dziś spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania po Mszy św. o godz. 11.30.
  6. Nasze działania: Odbyło się spotkania z Architektem, prace - projekt i kosztorys obejścia (kostki), i Oświetlenia (Iluminacji), trwają. Będziemy składać wnioski o dotacje. Mamy przybliżony kosztorys oświetlenia Iluminacji…..
  7. Wpłynęły też wpłaty na śmieci cmentarne, dziękuję: Panu Markowi, Barbarze, Krystynie, Zofii z Cegłowa.
  8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożone w kruchcie kościoła. Są nowe numery Dober Nowiny i Idziemy.
  9. Wszystkim parafianom życzę wypoczynku w ten niedzielny dzień i Bożego błogosławieństwa na pracę i naukę w tym tygodniu, który nas czeka.

Opublikowano 27-03-2019

Intencje w najbliższym czasie.

I Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020r.

8.00 - + Zygmunta i Ireny Uchman, Mariana i Stanisławę Cegiełka.

10. 00 – Otylii Mistewicz w 3 r śm, + Kazimierę i Wacława Denewskich; + Władysławę i Władysława Karmasz, Zofię Branicką, Edwarda i Bogdana Królik, Tadeusza i Jerzego Wójcik, Wojciecha Kaskę, Krystynę Bartyze zm z rodz. Rżysko, Królików, Mirosławę Cabaj; + Kamila Jaworskiego.

11.30 - O Boże bł. w I r. ur. Dla Władysława Zychowicz oraz jego rodziców.

Opublikowano 27-03-2019