XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20   października 2019 r.

1. Dziś Obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Swoją modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misjonarzy, którzy często z narażeniem życia niosą Ewangelię narodom, które jeszcze nie znają Chrystusa i Jego orędzia zbawienia.
  2. Dziś bardzo proszę o wolniejsze wychodzenie ze świątyni, odbywa się bowiem liczenie wiernych w całej Polsce.
  3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, o godz. 17.00 a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.30, prowadzi Legion Maryi. Różaniec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środy i w czwartki o godz. 17.00. Dla kandydatów do Bierzmowania we wtorki o godz. 17.00.
  4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Większość z nas w najbliższych dniach znajdzie się na cmentarzach, aby w duchu głębokiej i żywej wiary w życie wieczne pospieszyć z modlitewną pomocą naszym bliskim i znajomym. Zanieśmy im wielki dar Mszy św. i Komunii św. oraz naszej modlitwy, bo tylko wtedy zaniesione przez nas kwiaty i zapalone znicze będą wyrazem czegoś, co jest naprawdę cenne w oczach Boga. Pamiętajmy o mogiłach żołnierzy, kapłanów i tych wszystkich, którzy byli dla nas nauczycielami i troszczyli się o nasze zdrowie.
  5. W naszej parafii w intencji zmarłych polecanych w wypominkach odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego 1 listopada na Cmentarzu, a następnie zostanie odprawiona Msza św. w intencji polecanych naszych Drogich Zmarłych w wypominkach Jednorazowych. Natomiast przez cały rok w każdą niedzielę modlimy się za zmarłych w wypominkach rocznych, w wybranej przez siebie godz. Mszy św. niedzielnej 8.00,10.00,11.30. Kartki na wypominki leżą na stoliku przy prasie. Można je składać w zakrystii i kancelarii.
  6. Na początku listopada ( po Uroczystości Wszystkich Świętych) oficjalnie zostanie otwarty nowy kalendarz intencjalny na przyszły rok 2020. Wracamy do zasad -  godz. 8.00 intencja indywidualna, 10.00 Msza św. zbiorowa, 11.30 za żywych i za parafian.
  7. Bóg zapłać za prace za prace na cmentarzu - Panu Krzysztofowi Janickiemu za skoszenie trawy na parkingu cmentarnym, Panu Piotrowi Zuchowicz za porządek na cmentarzu.
  8. Dziękuję za nabywanie prasy katolickiej.
  9. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy śp. + Teresę Kieliszczyk. Wieczny odpoczynek…
  10.  Pozdrawiam wszystkich Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Życzę wszelkiej pomyślności i dobra, a przede wszystkim Bożego błogosławieństwa. Niech Maryja – Królowa Różańca świętego wyprasza nam i naszym bliskim potrzebne łaski.

Opublikowano 27-03-2019

Intencje w najbliższym czasie.

Od 1.10 2019r. -  30.10 2019r. Gregorianka + Apolonia Luśnia.

XXIX Niedziela Zwykła. 20.10.2019r.

8.00 –  O zdrowie dla rodziny Zarzyckich;  Dziękczynna w 18 r urodzin Wiktorii o Boże bł. i potrzebne łaski na dalsze życie dorosłe.

10.00 – + Apolonia Luśnia, Irena Uchman, Kamil Jaworski, Sylwester Kwiatek m od śm.

11.30 - + Zbigniew Zuchowicz w 20 r. śm, Apolonia, Bronisław, Edward, Zuchowicz, i zm z rodz. Michalików; Stanisław Smater w 7 r śm, Julianna Ludwik Smater, z z rodz Sadowskich.

Chrzest: Władysława i Bartłomieja.

Od Poniedziałku do Soboty o godz. 17.00 - Gregorianka za + Apolonię Luśnia.

Wyjątki:

W piątek 25.10.2019 o godz. 17.00 - O Boże bł. dla Weroniki i Dominiki, opiekę MB, Dary Ducha Świętego z racji urodzin.

W sobotę 26.10.2019 o godz. 17.00 za + Stanisława Wójcik 3 m od śm.

XXX Niedziela Zwykła 27.10.2019r.

8.00Dziękczynna w 40 r ślubu Mirosława i Elżbiety, podziękowanie za otrzymane dary oraz z prośbą o dalszą opiekę.

10.00 + Apolonia Luśnia; + Irena Uchman od pracowników firmy Polgram; Kamil Jaworski; + Tadeusz i Wacław Wojdak, Stefan Piesak; + Sylwester Kwiatek m od pogrzebu; + Ryszard Mućko, zm z rodz. Mućko, Stanisława i Stefanię Smuga i dziadków.; + Henryk – Ryszard Adamiec m od śmierci; +Władysław i Marianna i zm. z rodz. Zadrożnych, Edmund Adamiec.

11.30 Dziękczynna w 40 r ślubu Małgorzaty i Wiesława Augustyniaków z prośbą o Boże bł. i opiekę Matki Najświętszej dla nich dla ich dzieci i wnuków.

+ Tadeusz, Piotr, Florentyna, Stanisław Kaczorek, Małgorzatę, Alicję, Stefana Jarków.

Opublikowano 27-03-2019