XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

9 sierpień 2020 r.

1. W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które w tradycji Polskiej jest świętem Matki Bożej Zielnej, patronki diecezji warszawsko – praskiej. W tym dniu również przypada święto Wojska Polskiego, ustanowione w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. zwanej „Cudem nad Wisłą”. A w tym roku przeżywamy 100 rocznicę tego wspaniałego zwycięstwa Oręża Polskiego. Jest to dzień święta państwowego i święto nakazane. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej i uczestniczeniu we Mszy św. Porządek Mszy św. 8.00. 10.00, 11.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Po Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi złożenia kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Niepodległości i Uroczyste Ciebie Boga Wysławiamy zakończone Hymnem Narodowy. Zachęcam chętnych do posprzątania terenu przy pomniku.
  2. Uroczystości  upamiętniające 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą” przy naszej Świątyni w Niedzielę 16.08.2020r od godz. 20.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy na Koncert muzyczny pod tytułem „ Ziemia Cudu nad Wisłą” i (pokazem Iluminacji Naszej Świątyni). Dziś po Mszach św. dla każdej rodziny będziemy rozdawać zaproszenia. Zapraszamy wszystkich a szczególnie tych, którym jest miła w sercu nasza Ojczyzna i Wojsko Polskie. Bardzo serdecznie prosimy o włączenie się w przygotowanie i czynny udział Druhów Straży Pożarnej.
  3. Iluminacja w całości zamontowana i opłacona będzie pod koniec sierpnia.
  4. Budowa kostki rozpocznie się po 16.08.2020r., na razie z funduszy które zebraliśmy. Dotacja w tym roku nie przyznana, ale w przyszłym roku nie damy się zaskoczyć, choćby terminami… Dodam że budowa kostki bez zrywania betonu, decyzja ma bardzo duże uzasadnienie, które pozostanie tajemnicą.
  5. Dziękuję Panom Michałowi i Witoldowi za podjęcie się realizacji całego projektu Iluminacji, dziękuję za nareperowanie ogrodzenia na cmentarzu panu Mieczysławowi.
  6. Dziękuję za ofiary na pace przy naszej świątyni.
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej.
  8. Życzymy wszystkim radosnego i spokojnego tygodnia. Niech dobry Pan błogosławi nam wszystkim.

Opublikowano 27-03-2019

Intencje w najbliższym czasie.

Wtorek 11.08.2020r.

8.00 - + Janina Mirosz i Jej rodziców.

15.08.2020r. WNIEBOWZIECIA NMP.

8.00 - + Wandy, Jana Wysockich, Jana Wysockiego, Krystyny Lubów, Jadwigę i Wacława Zgódka.

10.00 –+ Krystyny i Wacława Pałdynów i ich rodziców i Wandy Materka;+ Krystyny w 5 r śm, Czesława Borucińskiego i ich rodziców, Stanisława Adamiec od mieszkańców z Dzielnika;

11.30 - + Stanisławę Branicką w 18 r śm, Bolesława, Zenona, Dariusza, Pawła Branickich zm z rodz.

16.08.2020r. XX niedziela Zwykła.

8.00 - + Florentynę, Stanisława, Aleksandrę i Zygmunta Jarzębskich i Ludwika Zgódka Imieninowa.

10.00 - + Alfredę Kubowiak w 1 r śm, Janusza i Ryszarda Kubowiak; + Sabinę Ositek w 11 r śm, Henryka Ositek, Leontynę Świątek i Czesława Branickiego, Jana Czmoch, Krystynę Czmoch od Tadeusza i Haliny Ositek z rodziną; + Władysławę Zuchowicz m od śm; Stanisława Adamiec od Straży Pożarnej z Dzielnika; + Zmarłych z rodziny Michalików, Jana, Józefa, Grzegorza, Marianny, Elżbiety oraz zm z rodz. Kozłowskich Jana i Bronisławy.

11.30 - + Teresy i Józefa Kaczorek.

Opublikowano 27-03-2019