Pierwsza Komunia Święta

I Komunia w 2022 roku w Naszej Świątyni 15 Maja o godz. 10.00.

07.11.2021  poświęcimy książeczki.

08.12.2021 poświęcimy medaliki Niepokalanej i będzie  nasze kolejne spotkanie.

Uczestniczymy na Msza św. dla dzieci o godz. 10.00, zachowując środki ostrożności.

Wspólna modlitw wieczorem. Uczymy Rachunku sumienia.

Dziecko powinno wiedzieć:

1. Kogo przyjmiesz w Komunii Świętej?
  2. Czy miałeś w domu opłatek? Czym on się różni od Hostii Świętej? Kiedy opłatek staje się Ciałem Pana Jezusa?
  3. Jakie słowa wypowiada ksiądz nad chlebem w czasie Mszy Świętej?
  4. Kto je wypowiedział pierwszy?
  5. Gdzie w kościele jest Pan Jezus obecny pod postacią Chleba?
  6. Jaką modlitwą można krótko pomodlić się przed Najświętszym Sakramentem?
  7. Jak często można przystępować do Komunii Świętej?
  8. Czy zawsze można przyjmować Pana Jezusa?
  9. Jakie są warunki sakramentu pokuty? Wyjaśnij je.

Dziecko umie wyjaśnić pojęcia:

Anioł, zbawienie, grzech, prorok, apostoł, sakrament, post eucharystyczny, Komunia Święta, Najświętszy Sakrament, Pismo Święte.

Kojarzy, czym są nabożeństwa październikowe, wielkopostne, majowe, czerwcowe. Wie, jak należy świętować niedzielę, objaśnia, jak świętować Boże Narodzenie i Wielkanoc.

Opowiada o ustanowieniu Eucharystii, zna jej różne nazwy. Wie, jak przeżywać sakrament pokuty.

Potrafi pomodlić się własnymi modlitwami prośby, dziękczynienia, przeproszenia i wychwalania Boga. Opowiada, jak pielęgnować przyjaźń z Panem Jezusem, jak przygotowywać się do Mszy Świętej, jak ją dobrze przeżywać, jak odbyć sakrament pokuty. Zna części stałe Mszy Świętej i potrafi dać odpowiedź na wezwania kapłana. Przyjmuje właściwe postawy ciała w czasie modlitwy, zna właściwe gesty.

Egzamin pod koniec kwietnia.

Próby już w kwietniu – rozdanie ról.

Uroczysta Msza św. I komunii 15.05.2022 godz. 10.00.

Opublikowano 23-01-2020